نقد و بررسی فصل سوم شهرزاد

نقد قسمت ۳ فصل سوم سریال شهرزاد

نقد قسمت ۳ فصل سوم سریال شهرزاد

چیزی که کاملا مشهود است این است که سریال هر چه جلوتر می رود هیجان انگیزتر شده و تب و تاب بیشتری حس می شود. در قسمت های اول و دوم شیب خیلی ملایمی به سمت داستان های اصلی دیدیم درحالی که در قسمت ۳ فصل سوم سریال شهرزاد اتفاقات تعیین کننده و موثری در روند داستان اصلی رقم خوردند.

قسمت 3 فصل سوم سریال شهرزاد

با این حال نکته این جاست که هر چه سریال جدی تر می رود و بیشتر در چهارچوب اصلی خودش قرار می گیرد سکانس های طنز سریال هم بیشتر می شوند. در همین قسمت شاهد بیشترین طنز در سریال شهرزاد تاکنون بودیم. ابتدا کاراکتر سروان آپرویز که به خودی خود نوعی رفتار طنزگونه دارد و بعد تکه کلام ها و رفتارهای بامزه همسر هاشم خان در طول سریال و این بار دعوای بامزه اش با اصغری و بعد شخصیت صابر که از ابتدا پتانیسل طنز داشت و در این قسمت هم شاهد برخی شوخی های بچه مدرسه ای ها در شخصیت او بودیم. و در آخر بدترین سکانس قسمت ۳ فصل سوم شهرزاد یعنی صحنه ای که دانش آموزان در مدرسه سر کلاس شعر می خواندند

قسمت 3 فصل سوم سریال شهرزاد

درست است که در لا به لای حرف های شان شاید می شد اشاره های سیاسی به وضعیت آن زمان دید اما کل ماجرا بیشتر از اینکه به دل بنشیند و توجه بیننده را جلب کند، خسته کننده و غیر قابل توجیه بود. به هر حال تنها اتفاق مهمی که در مدرسه افتاد اخراج شدن فرهاد بود که می شد خیلی خلاصه تر و مفیدتر نشان داده شود. در کل بد نیست که با طنز و شوخی کمی سریال را از خشکی دور کنند و به آن جذابیت بیشتری بدهند. اما این طنزها نباید بیش از اندازه اتفاق بیفتند چرا که از ژانر اصلی سریال دور می شود. در قسمت ۳ فصل سوم سریال شهرزاد می توان گفت در کنار هر سکانس جدی که سکانس طنز هم وجود داشت که اگر این روند به همین شکل پیش برود و ادامه پیدا کند ممکن است در ادامه سریال داستان اصلی را هم تحت تاثیر قرار بدهد. هر چه باشد مخاطب این سریال به دنبال داستان های سیاسی و عاشقانه است و از ابتدا شهرزاد را به عنوان یک سریال طنز نشناخته است.

و بعد از آن صحنه خواب شیرین و رقص مایکل جکسونی صابر که باز هم مانند صحنه رویای صابر به نوعی حشو و زیاده گویی بود و نه تنها زیبایی هنری خاصی در حد سریال شهرزاد نداشت که کمکی هم به روند داستان نمی کرد.

مهم ترین سکانس سریال را باید سکانس صحبت های قباد با سرهنگ تیموری دانست. با حرف هایی که قباد به سرهنگ تیموری زد و از آنجایی که پیش بینی می کنیم این حرف ها توسط سرهنگ تیموری به شاپور برسد باید آینده سخت و خون باری برای هاشم متصور شد. شاید صحنه گریه و عزاداری شهرازد که در تیزر دیدیم هم در ادامه همین ماجرا باشد.

با آمدن شیرین به نوعی اکرم کنار گذاشته شد. به نظر می رسد که آقای فتحی نمی توانند و یا نمی خواهند که از کاراکترهای بیشتر در سریال و در کنار هم استفاده کنند. در حالی که اکرم می توانست بخش معمایی و غافلگیرانه سریال را به دست بگیرد و هر بار روند داستان را از آنچه پیش بینی می شد تغییر دهد اما به نظر می رسد که او را تنها برای تمام کردن سریال و پایان دادن به ماجرا کنار گذاشته اند.

بهترین سکانس قسمت ۳ فصل سوم سریال شهرزاد را باید قرار گرفتن شهرزاد در دوراهی همسر و فرزند دانست. وقتی با صدای گریه کبیر مردد شد و از رفتن ماند به زیباترین شکل وضعیت آن روزهایش را به ما نشان داد.

قسمت 3 فصل سوم سریال شهرزاد

همچنین اسلحه کشیدن فرهاد روی قباد را باید اوج تقابل این دو شخصیت دانست. خوشبختانه سریال هر چه جلوتر می رود هیجان انگیزتر می شود و بیننده را برای دیدن قسمت های بعدی بیشتر مشتاق می کند.

همچنین میتوانید نقد قسمت دوم شهرزاد فصل سوم رو از اینجا بخوانید .

درباره نویسنده

سارا 1

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید