نقد و بررسی فصل سوم شهرزاد

نقد قسمت ۴ فصل سوم سریال شهرزاد

نقد قسمت ۴ فصل سوم سریال شهرزاد

بعد از دعوای گانگستری فرهاد و قباد و ماجرای اسلحه کشیدن فرهاد حالا شاهد درگیری و بحت بین شهرزاد و فرهاد هستیم. فرهاد و شهرزادی که عشق شان سال ها از پس دوری و دشمنی و ناملایمات باز هم دوام آورده بود، امروز راه به مقصدی نامعلوم می برد و به عبارتی بین شان شکرآب می شود. البته ناراحتی شهرزاد کمی ناملموس است. مگر از فرهاد عاشق که همرسرش را در خانه قباد می بیند و در جریان آزار و اذیت های قباد هم هست چه انتظار دیگری می رود؟ به علاوه اینکه فرهاد می خواهد رگه هایی از پسر هاشم بودن را هم از خود نشان بدند. به نظر می رسد که نویسنده قصد دارد چهره خطرناکی را از فرهاد به نمایش بگذارد.

نقد قسمت 4 فصل سوم سریال شهرزاد

و می رسیم به هوشنگ، یک شخصیت کاملا منفعل در فصل های قبلی که در فصل سوم به یک کاراکتر تاثیر گذار تبدیل شده است و برای رسیدن به زندگی ایده آل جدیدش باید زندگی خانوادگی همسر اولش را به هم بزند. نکته ای که باید به آن اشاره کرد ماجرای از خانه بیرون رفتن فرهاد و شهرزاد و بلند حرف زدن شان در مورد موضوع به آن مهمی است. برای آگاه شدن هوشنگ از موضوع و ادامه داستان بهتر بود راه منطقی تری پیدا می کردند تا اینکه فرهاد را مجبور به چنین اشتباه بچه گانه ای بکنند.

نقد قسمت 4 فصل سوم سریال شهرزاد

در این بین آقا هاشم که یکی از شخصیت های تقریبا منفی زیر دست بزرگ آقا بود در این فصل پوست انداخته و به یک شخصیت کاملا مثبت و دانا تبدیل شده است. البته دور از درک نیست که او قصد دارد از خانواده خودش محافظت کند و از طرفی شر و شور فرهاد را هم کنترل کند. برای کسانی که به این بازی های سفره خانه ای و کلاه و دستمال یزدی علاقه دارند قطعا شخصیت هاشم کاراکتر شیرین و دوست داشتنی است.

روندی که در قسمت ۴ فصل سوم سریال شهرزاد می بینیم روند خوبی است و سرعت درستی دارد اما از آنجایی که این فصل فصل آخر سریال است، انتظار می رود که سریال شتاب بیشتری داشته باشد تا فرصت کند داستان را سر فرصت آن طور که باید و شابد تمام کند.

مثلا در همین قسمت ۴ فصل سوم سریال شهرزاد می شد به جای کش دادن بعضی از سکانس ها سری به سروان آپرویز زد یا کمی از اکرم و شرایط و حال و روز الانش بیننده را باخبر کرد.

یکی از اتفاقات مهم دیگری که در قسمت ۴ فصل سوم سریال شهرزاد افتاد دوست شدن شهرزاد و شیرین بود و اینکه تصمیم گرفتند بر علیه قباد کاری بکنند. این موضوع پتانسیل این را دارد که داستان را جذاب تر بکند و البته اگر درست داستان پردازی نشود، ممکن است به نقطه ضعف سریال تبدیل شود. باید دید نویسنده چه برنامه ای برای این دوستی دارد.

نقد قسمت 4 فصل سوم سریال شهرزاد

در کل باید گفت که این فصل تا حدودی قابل قبول و خوب است اما متاسفانه هنوز به موفقیت های فصل اول حتی نزدیک هم نشده است. به نظر می رسد که فصل اول سریال نقطه اوجی بود که دیگر تکرار نمی شود.

نقد قسمت سوم شهرزاد ۳ را از اینجا بخوانید .